İhracat Faktoringi

Genellikle küçük ve orta büyüklükteki işletmelerden oluşan müşterilerimiz, uzun yıllardır işletmeleri için sermaye yaratmak ve büyümek için bizim çözümlerimizi kullanıyor.

 

Gizlilik Politikası

Gizlilik Politikasını okudum ve kabul ediyorum.

Finansman

Fatura bedelinin %90’ına kadar ön ödeme olanağı sunuyoruz ve bu ön demeyi, faturaların teyit edilmesinden sonraki 24-48 saatlik süre içinde hesabınıza aktarıyoruz.

Alacakların Korunması

Alıcı ve satıcı arasında aracı rolü oynayarak ödenmeme riskini ortadan kaldırıp tahsilatları karşılıyoruz.

Tahsilat & Raporlama

Tahsilat ve ihtar işlemlerini sizin adınıza gerçekleştirdiğimizden daha sorunsuz bir iş akışına sahip olursunuz.

Nakit akışını artırın, riski azaltın

Yurtdışıyla iş yaparken ihtiyacınız olan nakdi, ihtiyacınız olan para biriminde güvenceye alın. Uzun vadeli satışlarınızı bile hemen nakde çevirin.

Bunun yanı sıra alacak sigortası ve tahsilat hizmetlerimiz, müşteri belirsizlikleri söz konusu olduğunda dahi ödeme almanızı sağlar.

Giyim & Tekstil

Yiyecek & İçecek

Elektronik

Otomotiv

Medya & Oyun

SEKTÖRDEN BAĞIMSIZ

Farklı sektörlere finansman hizmeti sunarız.

Çözümlerimiz, farklı sektörlerdeki işletmelerin nakit akışlarını iyileştirmesini sağlar. Uzun yıllardır farklı işletmelerle iş yapmanın verdiği engin deneyim ve yeni işletmelerle iş yapma konusundaki açık tutumumuz, sizin için uygun olan finansmanı oluşturmamıza yardımcı olmaktadır.

Geç ödemelere son

Müşterilerin faturalarını ödemeleri için 6 ay beklemeden ödemenizi hemen alırsınız.

Dinamik finansman

Hizmetlerimiz, kredi niteliğinde olmadığından pek çok şirket için sağladığımız finansman bilançolarında borç olarak görünmez.

Daha fazla satış gerçekleştirin

Nakit akışında bozulmaya yol açmadan daha uzun ödeme vadeleri sunarak satışlarınızı artırabilirsiniz. Amacımız, uzun vadede başarılı olmanızı sağlamak ve satışlarda yaşanan büyümeyle birlikte finansmanın ölçeğini artırmaktır.

Daha büyük daha çeşitli alıcılarla çalışın

Ödeme koşullarındaki esneklik yalnızca satışlarınızı artırmaya yönelik olmayıp aynı zamanda bilindik isimler de dahil olmak üzere daha farklı perakendeciler ve dağıtımcılarla çalışmanıza da olanak sağlayacaktır.

FAYDALAR

İhracat Faktoringi

kısa vadeli nakit akışı sorunlarını çözer.

Uluslararası ihtiyaçlara yönelik finansman konusunda bir fırsat gördüğümüzde hep bu alanı doldurduk. İhracat faktoringi hizmetlerimiz kapsamında yalnızca uluslararası satışlar için finansman sağlamakla kalmıyor aynı zamanda yurtdışındaki müşterilerinizden tahsilatlarınızı da sizin adınıza biz gerçekleştiriyoruz. Finansal ortağınız olduğumuz müddetçe huzur içinde ticaret yapabilirsiniz.

Sistem Nasıl Çalışır

ŞİRKETE ÖZEL ÇÖZÜM

Çözümlerimiz, şirketlere özeldir.

Finansal çözümlerimizi, ihtiyaçlarınıza göre kişiselleştiriyoruz.  Hikayenizi dinleriz. Bu sayede sizinle birlikte sizin için işe yarayacak bir finansal çözüm hazırlama fırsatı yakalarız.

Kredibilite kontrolü

Alıcınızın kredibilitesini araştırırız ve alıcı için bir kredi limiti belirleriz.

Alacak finansmanı

Alacak hesaplarınızı temlik alarak genellikle fatura teyidinden sonraki 24-48 saat içinde tarafınıza ödeme yaparız.

Alacak yönetimi

Alacak hesaplarınızın ve tüm ihtar sürecinin yönetimini gerçekleştiririz.

İşletmenizi, esnek finansmanla geliştirin.

Geleneksel banka kredilerinin sıkı şartlarından kurtulun. Alternatif çözümlerimiz; finansman sürecini, işletmeniz için daha rahat ve şeffaf bir hale getirir.

Geleneksel bankacılıktan daha esnek Sektöre Yönelik

Teminat gerekmez

Finansman, hem sizin hem de alıcılarınızın finansal durumuna göre sağlanır.

Kolay uygulama ve başlangıç

Sektöre Yönelik Anlık Durum Analizi

İhracat faktoringi, dünyanın her yerindeki alıcılar ve tedarikçiler için işe yarayabilecek farklı şekillerde gerçekleştirilir.

Tradewind, bir yandan uluslararası mal ve hizmet sevkiyatını kolaylaştırırken diğer yandan finansal riski en düşük seviyeye indirip işletme sermayesine erişime artırmak için farklı sektörlerden hem büyük hem de küçük ölçekli işletmelerle iş birliği yapmaktadır.

Genel Bakış

30’dan fazla ülkede 20’den farklı sektör ile finansman işlemi gerçekleştiriyoruz.

Müşteri Çeşitliliği

Müşterilerimizin çoğunluğu, Tekstil, Yiyecek & İçecek ve Elektronik sektörlerinde faaliyet göstermektedir.

Sektör Dağılımı

Tradewind Grup olarak son yıllarda sektör dağılımımızda %83’e varan artış kaydettik. 2016’dan bu yana 10 yeni sektör ekledik ve artık 20’den fazla sektörde faaliyet gösteren şirketlerle iş yapıyoruz.

Hala sorularınız mı var?

Sormak istediğiniz her türlü soru için sizinle görüşmekten memnuniyet duyarız. Çözümlerimizin, şirketiniz için nasıl faydalı olabileceğini öğrenin.